Upadłość

Pomogę Ci wybrnąć z długów!

Jeśli inni myślą, że upadłeś, to jeszcze nie wiedzą, że tylko wiążesz sobie buty!

Jako doktor nauk prawnych i ekspert prawa upadłościowego jestem tu po to, aby pomóc rozwiązać problemy finansowe, a tym samym i rodzinne. Od 11 lat z sukcesem wspieram osoby prywatne oraz firmy w trudnych sytuacjach. U nas możesz liczyć zarówno na profesjonalną wiedzę przedstawioną w jasny sposób, jak i na empatię oraz zrozumienie. Zależy mi na tym, żeby proces wychodzenia z długów nie przeszkodził Tobie w normalnym funkcjonowaniu na co dzień.

Dwie strony upadłości:

Mocne strony upadłości konsumenckiej

Niewątpliwą korzyścią upadłości konsumenckiej jest wstrzymanie windykacji i postępowań egzekucyjnych. W razie potrzeby, zgodnie z przepisami, będziesz mieć zapewnione środki na mieszkanie. Daje to poczucie bezpieczeństwa i możliwość zajmowania się swoimi codziennymi sprawami bez stresu.
W sytuacji, kiedy nie posiadasz żadnego majątku i nie jesteś w stanie spłacić zobowiązań np. na skutek poważnej choroby, Sąd może całkowicie umorzyć długi.

Słabe strony upadłości konsumenckiej

Pomogę Tobie ustalić, czy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest najwłaściwszym rozwiązaniem dla Ciebie w danym momencie, gdyż procedura ta wiąże się z konsekwencjami, których warto być świadomym. Są to np.: ograniczony dostęp do pieniędzy, potencjalne ryzyko utraty mieszkania na rzecz wierzyciela, brak możliwości swobodnego zarządzania majątkiem.

Ogłoszenie upadłości - sposób na problem!

Kancelaria Radców Prawnych Dr Oliwia Owczarz i Wspólnicy to doświadczony zespół, któremu możesz zaufać. Działamy zarówno w Gdańsku, jak i na terenie całego woj. pomorskiego. 
Udzielamy też konsultacji online.
Będę Cię wspierać na każdym etapie przebiegu postępowania sądowego.
 

Nie będziesz w tym sam!

Pomogę Tobie ustalić, czy wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest najwłaściwszym rozwiązaniem dla Ciebie w danym momencie, gdyż procedura ta wiąże się z konsekwencjami, których warto być świadomym. Są to np.: ograniczony dostęp do pieniędzy, potencjalne ryzyko utraty mieszkania na rzecz wierzyciela, brak możliwości swobodnego zarządzania majątkiem.
Co zrobić w przypadku kiedy masz długi bankowe lub pozabankowe, których nie jesteś w stanie spłacić? I nie ma żadnych pozytywnych rokowań co do tego, że Twoja sytuacja finansowa ulegnie poprawie w najbliższym czasie?
Jest rozwiązanie! W zależności od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy prowadzisz działalność gospodarczą lub należysz do spółki, możemy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub upadłości firmy.
Dzięki profesjonalnemu wsparciu prawnemu, wyjdziesz ze spirali długów. Równowaga finansowa stanie się początkiem nowego etapu w Twoim życiu – bez kłopotów z pieniędzmi, z obiecującymi planami na przyszłość.

Co to jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to proces sądowy, na skutek którego osoba fizyczna zostaje częściowo lub całkowicie oddłużona. Roszczenia wierzycieli są zaspokojone z majątku dłużnika. Dotyczy to zobowiązań m.in. bankowych, pozabankowych, podatkowych, związanych z eksploatacją mieszkania oraz względem osób prywatnych.

Kto może ubiegać się o upadłość konsumencką i kiedy?

W sytuacji, kiedy zawiodły inne drogi rozwiązania problemu, posiadasz majątek i są szanse na spłatę zobowiązań w formie rat w planie spłaty wierzycieli, ogłoszenie upadłości konsumenckiej to jedyne, rozsądne wyjście z finansowego impasu.

O ogłoszenie upadłości konsumenckiej mogą się ubiegać:

  • osoby fizyczne, nie prowadzące działalności gospodarczej

  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą

Jeśli od co najmniej 3 miesięcy nie jesteś w stanie zapłacić np. raty hipotecznej, gdyż Twoje wynagrodzenie jest zbyt niskie na pokrycie zobowiązań, masz prawo złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie ma konieczności podawania powodów niewypłacalności. Wnioskodawcą może też być wierzyciel.

Porozmawiajmy o tym, jak Ci pomóc!

"Od ponad dekady badam zjawisko upadłości konsumenckiej, zarówno pod kątem prawnym jak i skutków upadłości na życie prywatne, w tym rodzinne. Wiem jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i wiem, że pokładasz wielką nadzieję w szybkim uzyskaniu upadłości. Pomogę Ci przez to przejść. 
Nie będziesz w tym sam!" 

Na czym polega moja pomoc?

Sporządzę wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub upadłości firmy, który odpowiednio
zaprezentuje Sądowi Twoją sytuację
Poprowadzę skuteczne negocjacje z wierzycielami
Sporządzę projekt spłaty wierzycieli
Na bieżąco przekażę korespondencję z portalu Sądowego
Będę reprezentować Cię przed Sądem
Będę Cię wspierać na każdym etapie przebiegu postępowania sądowego